HDPEO plástico coñécese e denomínase máis comunmenteLámina de HDPEplástico. Este termoplástico está feito dunha cadea de moléculas de etileno (de aí, a parte polivinílica do polietileno) e é coñecido por ser lixeiro e resistente. Coa chegada de cada vez máis empresas ás iniciativas de sustentabilidade, a popularidade das láminas de HDPE disparouse, xa que poden reducir o material utilizado para producir e envasar produtos debido ao seu peso e resistencia.
Especificación:
| Tipo | extruído |
| Tamaño | 1000 * 2000 mm ou 1220 * 2440 mm |
| Espesor | 1---200 mm |
| Densidade | 0,96 g/cm³ |
| Cor | Branco / negro / azul / verde / amarelo |
| Nome da marca | MÁIS ALÁ |
| Material | material 100% virxe |
| Mostra | GRATIS |
| Resistencia aos ácidos | SI |
| Resistencia ás cetonas | SI |
Ficha de datos físicos:
| Elemento | Lámina de HDPE |
| Cor | Branco / Negro / Verde |
| Proporción | 0,96 g/cm³ |
| Resistencia á calor (continua) | 90 ℃ |
| Resistencia á calor (a curto prazo) | 110 |
| Punto de fusión | 120 ℃ |
| Temperatura de transición vítrea | _ |
| Coeficiente de expansión térmica lineal(media de 23~100 ℃) | 155 × 10⁻⁶ m/(mk) |
| Inflamabilidade (UI94) | HB |
| (Mergullando en auga a 23 ℃ | 0,0001 |
| Tensión de tracción por flexión/tensión de tracción por choque | 30/-Mpa |
| Módulo de elasticidade á tracción | 900 MPa |
| Tensión de compresión de deformación normal: 1 %/2 % | 3/-MPa |
| Coeficiente de fricción | 0,3 |
| Dureza Rockwell | 62 |
| Rixidez dieléctrica | >50 |
| Resistencia de volume | ≥10 15Ω×cm |
| Resistencia superficial | ≥10 16Ω |
| Constante dieléctrica relativa: 100 Hz/1 MHz | 2,4/- |
| capacidade de unión | 0 |
| Contacto con alimentos | + |
| Resistencia aos ácidos | + |
| Resistencia aos álcalis | + |
| Resistencia á auga carbonatada | + |
| Resistencia a compostos aromáticos | 0 |
| Resistencia ás cetonas | + |
Data de publicación: 05-07-2023