Folla de PE extruída de alta densidade
Propiedades
● Alternativa económica ao PE 1000
● Excelente resistencia ao desgaste e á abrasión
● Boas propiedades de amortiguación do ruído
● Conforme cos requisitos de alimentación
Aplicacións
● Táboas de cortar
● Revestimentos de canaletas
● Procesamento de alimentos
● Pezas da cadea
Ficha de datos física:
| Elemento | Lámina de HDPE (polietileno) |
| Tipo | extruído |
| Espesor | 0,5---200 mm |
| Tamaño | (1000-1500) x (1000-3000) mm |
| Cor | Branco / Negro / Verde / amarelo / azul |
| Proporción | 0,96 g/cm³ |
| Resistencia á calor (continua) | 90 ℃ |
| Resistencia á calor (a curto prazo) | 110 |
| Punto de fusión | 120 ℃ |
| Temperatura de transición vítrea | _ |
| Coeficiente de expansión térmica lineal | 155 × 10⁻⁶ m/(mk) |
| (media de 23~100 ℃) | |
| Media 23--150 ℃ | |
| Inflamabilidade (UI94) | HB |
| Módulo de elasticidade á tracción | 900 MPa |
| Mergullo en auga a 23 ℃ durante 24 horas | _ |
| Mergullo en auga a 23 ℃ | 0,01 |
| Tensión de tracción por flexión/tensión de tracción por choque | 30/-Mpa |
| Deformación por rotura | _ |
| Tensión de compresión de deformación normal: 1 %/2 % | 3/-MPa |
| Proba de impacto do oco do péndulo | _ |
| Coeficiente de fricción | 0,3 |
| Dureza Rockwell | 62 |
| Rixidez dieléctrica | >50 |
| Resistencia de volume | ≥10 15Ω×cm |
| Resistencia superficial | ≥10 16Ω |
| Constante dieléctrica relativa: 100 Hz/1 MHz | 2,4/- |
| Índice de seguimento crítico (CTI) | _ |
| capacidade de unión | 0 |
| Contacto con alimentos | + |
| Resistencia aos ácidos | + |
| Resistencia aos álcalis | + |
| Resistencia á auga carbonatada | + |
| Resistencia a compostos aromáticos | 0 |
| Resistencia ás cetonas | + |








